Next Up Camp Alumni

Alphabetical Order by Last Name: ( / = Transfer )

Mattia Acunzo – Toledo

Aaron Adair – Johnson C Smith University

Jason Alexander – Midway University

Dontaie Allen – University of Kentucky

Troy Amanor – Spalding University

Tajae Anderson – Columbia International University

Jordan Armstrong – Hanover College

Bryson Asher – Alice Lloyd

Marcus Ashford Jr – Central College

Maceo Austin – Duquesne

Perry Ayers – Centre College

Devon Baker – UNC-Asheville

James Baker – Morehead State

Jordan Ball – Heidelburg University

Austin Barnett – Campbell University

Wyatt Battaile – University of Louisville (Walk-on)

Darius Bazley – Klutch Sports (Pro) – McDonald’s All-American*

Michael Bekelja – Fairmont State

Iran Bennett – Marshall

Braxton Beverly – NC State

Noah Bigirumwami – Chicago State

Elijah Bishop – Columbus State CC

Austin Blades – Midway University

James Blair – Iowa Central Community College

Mason Blair – University of Pikeville

Dale Bonner – Fairmont State University

Stefan Borovac – UMASS Lowell

Dedric Boyd – Eastern Kentucky / Illinois State

Nathan Boyle – Kentucky Wesleyan College

Pedro Bradshaw – Belmont / Eastern Kentucky /

Cameron Brooks-Harris – Marshall

Peyton Broughton – Eastern Kentucky University

Dontell Brown – Missouri-West Plains

Jacob Brown – Youngstown State / Fairmont State

Julius Brown – Lincoln Memorial

Tariq Brown – Notre Dame College

Amaru Bryant – Savannah State University

Caleb Bryson – Catawba Valley CC

Jordan Buchanan – Volunteer State CC

Michael Burns – Dodge City

Donald Butler – Monroe College

Danny Butt – University of the Cumberlands

Sammy Buzik –  Hillsborough CC

Stephen Cager – Southeastern CC

Tim Cameron – UTEP

Brennan Canada – University of Kentucky (Walk-on)

Sincere Carry – Duquesne

Isaac Caudill – Berea College

Cametre Chambers – Chattanooga State CC

Tyjuan Childers – Edison State CC

Ajanee Chisholm – Alice Lloyd College

Tanner Clos – Mount St. Joseph University

Tre Cobbs – Northern Kentucky Univeristy

Devin Collins – Marshall University

Keandre Cook – Missouri State

Jared Coomer – Air Force Academy

Devon Cooper – Morehead State

Eljay Cowherd – Georgetown College

Isaiah Cozart – Western Kentucky

Cole Crace – University of Pikeville

Austin Crawford – Shawnee State University

Ivan Cucak – Austin Peay

Malcolm Cumberbatch – Dillard University

Payton Cundiff – Lindsey Wilson
Cade Cunningham – Brescia University

Junathean Cunningham – McCook CC

Noah Cunningham – Brescia University

Timothy Dalton – Alice Lloyd

Antoine Darby – Campbellsville University Harrodsburg

D’Andre Davis – Nebraska

Kashif Davis – Yakima Valley / S. Georgia Tech

Mikel Dawson – Akron

David Demarcus – Centre College

Tanner Dickerson – Kentucky Christian University

Mohamed Diop – Boston University

DeAndre Dishman – Eastern Kentucky / MTSU

Darell Domineck – University of Pikeville

Ibraham Doumbia – University of Central Florida

Tyrese Duncan - CU Harrodsburg

Tyron Duncan - CU Harrodsburg

Kiran Durant – Marymount University

Sean East Jr. – UMASS

Deonte Edmonds – Western Oklahoma CC

Kardon Edwards – Iowa Western

Tyrik Edwards – Jacksonville State

Ben Eke – Miami OH

Colton Elkins – Kentucky Wesleyan College

Juan Elmore – Columbus State CC

Brooks Ely – Northern Kentucky

DeSean Enzor – King University

Seth Fallon – Glenville State

Jared Farris – Asbury University

Mason Faulkner – Northern Kentucky / Western Carolina

Trevon Faulkner – Northern Kentucky University

Jaelin Ferrell – Oakton CC

Jake Fischer – Akron (Walk-on)

Steven Fitzgerald – Samford / University of the Cumberland’s

Jamier Fletcher – Wagner

Makale Foreman – University of Chattanooga

Trent Forrest – Florida State University

Jeremiah Francis – North Carolina

Juanya Frank – SWIC

Stephon Franklin – Tallahassee CC

CJ Fredrick – Iowa

Derek Funderburk Jr. – Ohio State / NC State

Dylan Gaines - Paris

Quentin Goodin – Xavier University

Andre Gordon – Texas A&M

Devon Grant – Miami (OH)

Gerald Gray Jr – Northern Kentucky University

Nick Greely – Campbell University / West Liberty

Malek Green – Morehead State

Jared Grubb – Northern Kentucky (Walk-on)

Trey Grundy – UNC Wilmington

Christian Guess – Missouri

Dayton Gumm – Austin Peay

Brennan Hall – Thomas More University

Josh Hall - Nevada

Geoff Hamperian – Youngstown State (Walk-On)

Jaylon Hall – Wright State

Jamil Hardaway – Parkland CC

Darius Harding – Motlow State

Tajh Harding – Virginia Union

Jamal Harris – New Orleans

JC Hawkins – Union University

Mason Hawks – Lenoir-Rhyne University

Ethan Haynes – Ohio Dominican

CJ Henagan – Embry-Riddle

Travis Hensley – Midway University

Jaalam Hill – Southwestern Illinois / Cleveland State

Trey Hill – Dodge City

Jacob Hobbs - Lipscomb

Jacquess Hobbs – Eastern Kentucky

Siah Holifield – University of Charleston (WV)

Caleb Hollander – Belmont

Taveion Hollingsworth – Western Kentucky University

Gregory Holloway – Mississippi Valley State University

Tray Hollowell – Wofford

Zach Hopewell – Murray State (Walk-on)

Jobby Howard – Spalding University

Clayton Hughes – Indiana State /

Jerome Hunter – Indiana

Marreon Jackson – Toledo

Quan Jackson – Georgia Southern

Tony Jackson – UKMC

Michael Jefferson – Transylvania University

DeRiante Jenkins – VCU

Jaelin Jenkins – St. Catharine (KY)

Naheed John – Salisbury University

Antwain Johnson – Middle Tennessee State University / Buffalo

David Johnson –Louisville

Eric Johnson – Highlands

Jalen Johnson – Murray State

Kyran Jones – Georgetown College

PJ Jones – Lake Erie CC

Kamari Kennemore – Parkland CC

Pierce Kiesler – Florida Southern

Londell King – Southern/Morehead State

Taevion Kinsey – Marshall

Kevin Kirby – Boyce the College at Southern

Demarcus Kennedy - Spalding

Keelen Kennedy – Campbellsville University Somerset

Jarius Key – Motlow State

Collin Kimbrough – Ohio Wesleyan University

Tre King – Eastern Kentucky

Brandon Klefot – Thomas More

LaDarius Knight – Campbell

Nick Kratholm – Duquesne

Adam Kunkel – Belmont

Curt Lewis – Eastern Kentucky University

Jordan Lewis – Sinclair CC

Bryce Long – Indiana University East

Seth Losure – Army

Tavin Lovan – UAB

Kalin Lovett – William Carey University

Next Up Camp Alumni

Alphabetical Order by Last Name: ( / = Transfer )

Zachary Mack – Coker College

Cam Maddox – Three Rivers CC

Solomon Mathis – Franklin & Marshall College

Carlos Marshall Jr. – UT-Martin

Winslow Martin – Southeastern Illinois College

Taiveyhon Mason – Highlands CC

Anthony Mathis Jr. – Navy

Jahnathan Maxwell – Odessa CC / Iona

Mark Mayle – Umass-Lowell

Caleb McConnell – Rutgers

Michael McCormick – Southeastern Illinois College

Seth McCoy – Young Harris College

Julian McGee – Malone

Delvonte McCloud – Rend Lake

Trey Meister – Capital University

Dieonte Miles – Xavier

Donnie Miller - SWIC

Matt Miller – Wabash Valley CC

Naim Miller – Mount St. Mary’s

Ali Monsour – St. Clair

Ruot Monyyong – Arkansas Little Rock

Chance Moore –Wichita State / Washington State

Michael Moreno – Eastern Kentucky University

Harry Morrice - North Carolina A+T

Ben Moss – John A Logan / Southeast CC

Jonathan Mpanzu – Indiana Wesleyan

Malcolm Murphy – Asbury University

Terrance Murphy Jr. – Shawnee CC

Tristen Murray – Brescia University

Bradley Nalley – American University

Jordan Nicely – University of Charleston

James Nicholas – Cumberland University

Adrian Nelson – Northern Kentucky

Anthony Nelson – Seton Hall

Jonathan Norfleet – Wagner

Josh Nork – Bryan College

Braijon Nuby – Ursuline College

Nick Nutter – Glenville State College

Kevin Obanor – Oral Roberts

Garbriel O’Neal – Mineral State CC

Jared Osbourne – IU Southeast

Kegan Owen – Taylor University

Zion Parham – Columbus State Community College

DeShon Parker - James Madison

Trequon Patterson- St. Louis CC

Deric Patton – Chipola College

Brendan Paul – Syracuse (Walk-On)

Mickey Pearson – TCU

Ryan Peluso – Norwich University

Devin Pendergrass – Georgetown College

Michael Pendergraft – Bryan & Stratton College

Cobe Penny – Bellarmine

Sam Perdue – Lindsey Wilson College

Jordan Perry – University of Pikeville

Carter Phillips – Catawba Valley CC

Chase Porter – Kentucky Christian University

Chance Potter – West Virginia Tech

Skylear Potter – Wright State

TC Price – University of Rochester

Zachary Pulliam – Transylvania University

Glenn Queen – Simmons

Bailey Rakes – Centre College

Chase Rankin – Purdue University Northwest

Titus Ransom – Campbellsville University Somerset

Josh Raoul – Baton Rouge CC

Holden Redparth – Northern Alabama

Leander Ridgeway – Lee University / Asbury University

Demetrious Rivers – Thomas University

Tony Rogers – Rend Lake

Gavin Root – Transylvania University

John Routzahn – Glenville State

Brandon Rush – Farleigh Dickinson

Aiden Ruthsatz – Christian Brothers University

Caden Sanchez – High Point

Cameron Schroeder – Lourdes University

Brice Scott – Transylvania

Jayden Scrubb – John A Logan CC

Jaylen Sebree – Florida Atlantic

Tyrome Sharp – Thomas University

Tyler Sharpe – Northern Kentucky

Hayden Shelton – Missouri Baptist

Khiry Shelton – Lewis & Clark CC

Jelani Simmons – Youngstown State

Zavier Simpson – University of Michigan

Adrian Sims – Thomas University

Adam Sizemore – University of South Alabama (Walk-on)

David Sloan – John A Logan CC / Kansas State University

Blake Smith – Alice Lloyd College

Jaren Smith – LeMoyne-Owen

Keenan Smith – Midway University

Korbin Spencer – University of Pikeville

Daequan Spragion – Laramie County CC

Treyce Spurlock - Morehead State (Walk-On)

Dennis Stallings – Alabama A & M

Hunter Stevens – Campbellsville Somerset

Kyle Stivers – Asbury

Deven Stone – Berea College

Kel Stotts – Lindsey Wilson

Sasha Sukhanov – Morehead State

Samuel Swinford – Southeastern Illinois College

Dekeyvan “Kyky” Tandy – Xavier

Mauricio Tate – Riverside CC

Andrew Taylor – Furman / Marshall

Caleb Taylor - Bellarmine

Luke Thomas – Marshall (Walk-On)

Dawsin Tillman – Ohio Wesleyan

Isaiah Tisdale – Vincennes CC / East Tennessee State University

Damon Tobler – University of Pikeville

Reggie Todd – Troy

Oscar Tshiebwe – West Virginia – McDonald’s All-American*

Zach Tuggle – Midway University

Quenton Turley – Transylvania University

Cezar Upshaw – Penn State-Beaver

Steven Verplanken – Glenville State

Chris Vogt – Northern Kentucky

Cole VonHandorf – Fairmont State

Amiri Waddell – Hill College

Dakota Walden – Asbury University

Antonio Wales – CU Somerset

Anthony Wales – Samford

Trejan Walls – Illinois Central

Dantez Walton – Northern Kentucky

Jarius Ward – Vincennes CC

Terrance Ward – Iowa Western/North East CC

Detorrion Ware – Jacksonville State

Tony Washington – IU Southeast

Zach Watson – Carnegie-Mellon

Kaleb Wesson – Ohio State

Clint Wickliffe – UT Martin

Evan Wieck – Navy

Caleb Williams – Robert Morris University (IL)

Carson Williams – Northern Kentucky / Western Kentucky University

Darius Williams - NE Mississippi CC

EJ Williams – Alabama A & M

Greg Williams – SEMO

Herman Williams – Louisiana-Lafayette

Jeremy Williams – Wingate University

Jon Williams – Robert Morris

Rashaad Williams – Presentation College

Stanley Williams – Sinclair CC

Tre’auhn Williams – Indiana State University

Jamil Wilson – Danville CC / Arkansas Pine Bluff

Martin Woodard – Clark State CC

Michael Woodward – Lindsey Wilson

Chris Woolridge – King University

Malik Wright – Copiah Lincoln Community College

Marquavious Wilson – Owens CC

Eli Wright – Mississippi State / St. John’s

Devin Young – Mount St. Joseph University

Trace Young – Wyoming